tenis-meciul-dintre-alcaraz-si-zverev,-de-la-turneul-indian-wells-(california),-a-fost-intrerupt-de-un-roi-de-albine,-care-l-au-atacat-pe-spaniol-dupa-o-intrerupere-de-90-de-minute,-alcaraz-a-invins,-in-doua-seturi.
Tenis. Meciul dintre Alcaraz și Zverev, de la turneul Indian Wells (California), a fost întrerupt de un roi de albine, care l-au atacat pe spaniol. După o întrerupere de 90 de minute, Alcaraz a învins, în două seturi.

Scorul era 1-1, în primul set, când spaniolul Carlos Alcaraz a fost atacat de un roi de albine. Acesta a încercat să le alunge cu racheta de tenis, dar, într-un final, a fost nevoit să se ascundă în vestiare, pentru a scăpa de ele. Ulterior managerul său a spus că a fost înțepat de mai multe ori.

Arbitrul a suspendat meciul și a informat spectatorii despre situație, iar o cameră suspendată, ce părea să fi atras roiul de albine, a fost coborâtă și aspirată de personalul de întreținere al arenei californiene.

Întreruperea a durat 90 de minute, iar, după reluarea meciului, Carlos Alcaraz l-a învins pe Alexander Zverev în două seturi, cu scorul de 6-3, 6-1.

Sursă: Reuters