superliga:-cfr-cluj-invinge-rapid-la-debutul-lui-dan-petrescu
Superliga: CFR Cluj învinge Rapid la debutul lui Dan Petrescu

CFR Cluj a învins Rapidul, scor 3-2, în etapa a 8-a a play-off-ului Superligii.

Giuleștenii au început mai bine și au deschis scorul în minutul 16, cu un șut din afara careului trimis de Krasniqi.

CFR Cluj a reușit să revină rapid pe tabelă. Bîrligea a făcut 1-1 cu un cap trimis în minutul 20, iar Otele a marcat cu un șut plasat zece minute mai târziu.

Tot Otele a marcat în minutul 56 cu un șut în vinclu, iar Burmaz a avut o execuție de zile mari din afara careului în minutul 60.

Albion Rrahmani a ratat un penalty în minutul 72.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 2 în Superliga, cu 40 de puncte, iar Rapidul este pe 6, cu 29 de puncte.

Etapa următoare, Rapid joacă în deplasare cu Sepsi OSK, iar CFR Cluj merge la FCSB.

The post Superliga: CFR Cluj învinge Rapid la debutul lui Dan Petrescu appeared first on spotmedia.ro.

You May Also Like

ADL: Record de acțiuni antisemite. Se mai poate duce o viață evreiască normală în Occident?

Un record de acțiuni antisemite a fost înregistrat în 2023, războiul dintre…

Vreau matematică, nu Rusia! Nicușor Dan trebuie să-și precizeze poziția față de agresiunea militară a Kremlinului asupra Ucrainei

O campanie inteligentă a lui Nicușor Dan ridiculizează apariția publică a lui…

Un eurodeputat german a fost atacat și grav rănit, când lipea afișe electorale. Scholz: Democrația este amenințată

Un eurodeputat al Partidului Social Democrat (SPD), aflat la putere în Germania,…

Conversus. Poliția Română a condus o operațiune desfășurată în 16 state UE împotriva traficului cu arme

Poliţia Română anunţă, luni, că a condus, la nivel european, Operaţiunea Conversus,…